Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Gráinne Healy egy filmvetítés után számolt be arról az öt évvel ezelőtti kampányról, amelynek következtében Írország engedélyezte a melegházasságot.
A Pride Academy meghívására Budapestre látogatott egy, az Auróra klubban megrendezett közös filmnézésre és az azt követő kötetlen beszélgetésre Gráinne Healy, az ír egyenlőházasság-kampány egyik vezéralakja. Az eseményt Írország nagykövete, Ronan Gargan nyitotta meg – számolt be a 168 Óra az eseményről.
Mint írják a keddi cikkükben, a „sok hányattatást megélt, romkocsmákra hajazó” Auróra „egyik nem túl tágas, zsúfolásig megtelt termében” az ír egyenlőházasság-kampányt bemutató film vetítése után Healy asszony felé – a tudósítás szerint –„csillogó szempárok” fordultak, amint az est moderátora, Kanicsár Ádám újságíró, egyben LMBTQ-aktivista feltette kérdéseit a portál által „láthatólag szintén meghatott”-nak leírt vendégnek. Ugyan a kérdésekről, és amúgy a válaszokról, így az előadásról nem írt le egy szót se a cikk szerzője, de arról „természetesen” igen, hogy Magyarországon nincs annyi joga a melegeknek, mint Írországban, hiszen Magyarországon „melegházasság nincs”, és sok tekintetben hátrányt szenvednek azok, akik az LMBTQI-közösség tagjaiként életközösségre akarnak lépni.
Arra is kitértek, hogy a tavaszi szélsőjobbos „támadás” után most is megjelentek szélsőjobboldaliak a rendezvényen, azonban mivel nem tudtak bejutni a rendezvényre a közönség „határozott” fellépése miatt, ezért „bánatukban inkább az Auróra szeszkészleteinek elfogyasztását tűzték ki új célként” – olvasható a 168 Óra keddi cikkében.
(Címlapi fotónkon Grainne Healy látható Joe Biden akkori amerikai alelnökkel 2016-ban, fotó: http://www.grainnehealy.ie/)
(Mandiner)